Від рівня психічної стійкості дитини залежить як її реакції на стресові ситуації, так і її когнітивний розвиток у процесі дорослішання.
Ділимося п'ятьма простими порадами про те, як зміцнити психічну стійкість дитини.
Під час війни, коли батьки чи опікуни дитини самі перебувають у стані гострого стресу та мають багато справ, звісно, обмежувати екранний час дитини так само якісно, як і в довоєнний період може бути важко. Але навіть якщо зараз у вас багато клопотів, спробуйте додати в життя дитини додаткові активності:
✔️ Придивіться або запитайте про інтереси дитини та спробуйте знайти для неї тематичні заходи за її інтересами або гуртки, якщо це можливо,
✔️ Бувайте частіше на природі,
✔️ Допоможіть дитині знайти нових друзів близько до місця вашого проживання, якщо вона ще не має їх або якщо її друзі поїхали.
Відкладіть телефон, сядьте поруч із дитиною, подивіться їй в очі, запитайте, як минув її день і що її турбує. Уважно вислухайте дитину, не перебивайте і не давайте порад, поки вона не запитає сама. Обійміть її. Дозвольте дитині постійно розуміти, що ви поруч і в будь-який час готові прийти на допомогу та захистити її.
Не відмахуйтеся від запитань дитини та не ігноруйте їх. Давайте чесні відповіді на запитання. Якщо ви чогось не знаєте - не бійтеся сказати про це. Діти відчувають, коли від них намагаються щось приховати: таким чином їхня тривожність підвищується, а психічна стійкість до стресу знижується.
💚 Якщо тема складна, оберіть формат відповіді, близький до сприйняття вашої дитини: наприклад, розкажіть на прикладі казки або намалюйте разом картинку, яка ілюструватиме хвилюючу ситуацію.
Рівень тривожності молоді в нестабільні часи пов'язаний із відсутністю передбачуваності в повсякденному житті. Тому дуже рекомендується додавати більше структури в щоденний графік. Це може позитивно спрацювати для формування психологічної стійкості дитини. Попри те, що підтримувати розпорядок дня та структуру зараз є складним завданням, структурований розпорядок дня для дітей та підлітків сприятиме кращому психічному здоров'ю.
💚 Додавайте нові звички та ритуали. Наприклад, ви можете робити ранкову просту зарядку щодня, яку можна буде виконувати де завгодно. Або ви можете додати регулярну прогулянку разом із дитиною у вихідні, або суботній пікнік, який можна влаштовувати навіть у дворі вашого будинку.
Матеріал підготували: Wellbeing Company
Звернення до психологічних центрів допомагає людям розібратися у своїх емоціях, навчитися керувати стресом, розв’язати особисті проблеми, поліпшити якість життя і досягти своїх цілей. Це важливий крок до психічного та емоційного благополуччя.